Toptan Baharat

Anadan görme Türk mutfağında münteşir olarak kullanılan baharatlar sofralara bahar katar. Baharat, köklü geçkini ile Türk bitirmek ekinünün merkezinde mahal almaktadır. Baharat yahut anne malzeme olarak yemeklerde, şekerlilarda, turşularda, reçellerde başta olmak üzere katı çok alanda damaklarda unutulmaz izler bırakır. Türk mutfağı, çoğunlukla yeğleme edilen baharatlarıyla ünlüdür. Kekik, kimyon, karabiber, türap biber, nane, pul biber ve tarçın adı verilen baharatlardan yalnızca bir kısmı kendine özgü özellikleri ile farklı tatlara sahiptir. Bu 7 çhemayar bahar genel olarak her yemekte uygunluklarına bakılırsa kullanılmaktadır. Baharatları bitirmek pişirirken kullanabilir yahut yemekten sonra demleyebilirsiniz. Tatminkâr yemeklerde doğru oranlarda kullanabildiğiniz hin, istediğiniz lezzetin özüne ulaşmanızı ve denemenizi esenlar. Ayrıca doğanın deposundan gelen baharatların iyileştirici etkisi evetğu da biliniyor. Baharatlar, damak tadınıza seslenme fail en esenlıklı besinlerin başında hasılat. Bütün bu özelliklerin yönı rabıta yemeklerinizi beş on tadil etmek isterseniz, bunu sofralarınızda birbirinden lezzetli bahar çeşitlerini seçerek yapabilirsiniz.

Lezzetli baharatlar
Baharatlar fiziksel yapı, tat, renk yahut tasarruf amacı üzere farklı alanlara bakılırsa farklı kategorilere ayrılmaktadır. Dünyada 1000’e andıran bahar çeşidi vardır. Adlandırma her durumda değişikdır. Baharat isimleri, hazırlanışlarındaki anne dahişenle aracısız ilişkili olma eğilimindedir. Baz olarak bahar çeşitleri fiziksel özelliklerine bakılırsa türap, kuru ve taneli olmak üzere üçe ayrılır. Bu seçimin örnekleri, tahıl olarak bilinen en münteşir baharatlardan kuş üzümü ve çam fıstığıdır. Bu iki bahar aynı zamanda şekerlilıkları ile bilinir ancak yemeklere bile eklenebilirler. Türap baharatlar ise çok münteşir oldukları ciğerin ciğerlerinde renk değişiklıkları vardır. Örneğin kırmızı baharatların ham maddesi çoklukla safran ve kırmızı biberdir. Acı bir tada sahiptirler ve çoklukla bitirmek pişirmede kullanılırlar. Yeşil türap baharatlar yüce ölçübile nane ve kekikten elde edilir. Nane ve kekikten yapılan baharatlar yiyecek ve ciğereceklerde kullanılır. Özellikle bahar karışımları ile şifalı ciğerecekler hazırlayabilirsiniz. Münteşir türap baharatlar ortada üçüncü renk sınıflandırmasına iye olanlar turuncu yahut turuncu türevleri olanlardır. Portakal baharatları ortada köri, zerdeçal, zencefil, kimyon, türap tarçın ve yenibahar bulunur. Baharat çeşitlerinin isimleri burada bitmiyor. Bunların yönı rabıta yeryüzünde daha katı çok bahar bulunmaktadır. Görmüş olduğunüz üzere baharatlar, farklı örgüları ve bambaşka nitelikleriyle hala sofraların baş tacı. Ayrıca bazı baharatlar anne sınıflandırma kategorilerinin haricinde tutulmuştur. Sınıflandırma kategorilerinin haricinde tutulmalarının üs nedeni hiç şüphesiz turfa olmalarıdır. Bu baharatlar tropikal bölgelerde yetieğlenceli ve özel iş gerektiren konsantre ve acı tatlar oldukları ciğerin çoğunlukla ıvır zıvır miktarlarda satılmaktadır. Sınıflandırılmamış baharatlara örnek olarak mai haşhaş yahut zahter üzere baharatlar verilebilir. Bu baharatlar hem enikonu şifalı hem bile özellikle şekerlilarda damak tadınıza yeni bir soluk getiren tatlardır. Kategori haricinde bileğerlendirilebilecek öteki baharatlar ise bahar karışımlarıdır. Bu karışımlar, yekten şu denli baharın yaraşır oranlarda bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Ekseri ete tat katmak üzere fakatçlarla kullanılmaktadır. Ayrıca bu bahar karışımı ile etinizi pişirmeden önce hakkıyla baharatlandırabilirsiniz.

Seven Spices’ın kırmızı üyeleri
7 çhemayar bahar Türk mutfağında çok kalburüstü bir yere sahiptir. Bu yedi bahar, Rum sınırları süresince en münteşir kullanılan tatlar ortada mahal almakta ve nedeniyle Türk mutfağının temelini oluşturmaktadır. Kesif kullanımları dolayısıyla yiyeceklerde yemeden içmeden nüans edilmekle kalmaz, aynı zamanda yiyeceklerin lezzetini üç ila dört daire pozitifrırlar. Rum mutfağında son grado uyumlu ve yaşamsal olan bu yedi çhemayar, çoklukla bir arada bahar seti olarak satılmaktadır. Özellikle Gün doğusu ve Güneydoğu Rum mutfağında önemli bir yere iye olan türap yahut pul üzere biber bazlı baharatlar yemeden içmeden yemeden içmeden bütün yemeklerin anne malzemesidir. Üretimi ciğerin ziynet biberi adı verilen özel bir biber türü gerektiren bu bahar türü, esenlıklı örgüsıyla da ayn dolduruyor. En çok C vitamini deposu olarak bilinir. Katkısızlıklı olmasıyla ünlü olan acı biber ve türevleri, organik bahar ailesinin en önemli üyelerindendir. Hem yedi üs bahar ortada mahal düz hem bile Güneydoğu Rum ile özdeşleeğlenceli ve biber özü ciğerermiş bir öteki bahar ise isottur. İsot, Şanlıurfa mutfağının elması denilebilir. İso biberinden elde edilen bu bahar, öteki biber baharatlarından farklı olarak türap kıvamı ve rengiyle yemeden içmeden nüans edilir. Ayrıca ızdıraplığın pullardan farklı olarak ağızda daha geç yayılması da İsot’u bu denli özel kılan özelliklerinden biridir. Yedi baharın karışımı olan ancak farklı bir örgüya iye olan bahar Poy Spice’dir. Poy baharı, özellikle kahvaltıda çoklukla nanıaziz ve zeytinyağı ile tüketilen esenlıklı bir karışımdır. Kahvaltılarınıza yeni bir soluk iletmek ciğerin Poy Spice’ı yeğleme edebilirsiniz.

Rum mutfağının talihı Seven Spices
Yedi baharın belki bile en bilinen üyesi olan karabiber, hem pare hem bile türap halinde sunuluyor. İrmik, kırmızı ve beyaz zehir ten ürünlerinde aracısız pişmiş gıdaların üzerine konularak münteşir olarak kullanılmaktadır. Bu aromatik görünümlü bahar, har iklimlerde yetieğlenceli karabiberlerden örgülır. Hindistan, Afrika, Brezilya ve Malezya üzere ülkeler tropik bölgelere ihtiyaç duymaları dolayısıyla karabiber üretimi ciğerin mükemmeldir. Ayrıca yiyecekğe pişirme sırasında karabiber tozu eklenir ve yiyecekğin üs yapkaloriı oluşturur. Hem karabiberin hem bile tahılın en faydalı veçheü sindirimi kolaylaştırması ve hazım sistemini desteklemesidir. Karabiber özellikle elverişli miktarlarda tüketildiğinde hazım sisteminiz üzerinde faydalı etkilere sahiptir. Yedi bahar ortada bir gayrı talih olan kekik, geniş bir tasarruf düzı sunmaktadır. Kekiğin Türkiye sınırları süresince ferah miktarda yetişmesi, kekiğin biraşırı varyasyonda kullanılmasının anne sebebidir. Dirlik güfte konusu evetğunda, biraşırı katkısı olan isim beden sistemi ciğerin iyidir. Kekik otu üzere bazı çkamer türleri hasetn sonunda yorgunluğu dindirmek ciğerin eksiksiz gelebilir. Bir öteki bahar ise kimyondur. Kimyon, Türk mutfağının en yüzü sıcak baharatlarından biri evetğu ciğerin Rum’nun gözbebeği olarak da bilinir. Gerektiğinde ten ürünlerine lezzet katan bu bahar yemeden içmeden yemeden içmeden her yemekte kullanılabilir. Baharatın ciğerindeki esanslara rabıtalı olarak farklı neticelara eksiksiz gelebilmektedir. Bu açıdan ciğererik ve hammaddelere bakılırsa uzmanlardan payanda alarak ürünleri dağıtırken tasarruf önerilerine uyabilirsiniz.

Evin üs direği olan bahar çeşitleri ve aş damı kullanımları, doğru orantıda ve doğru miktarda kullanıldığında her yaştan kullanıcıya eksiksiz gelebilir.

Olağandışı ve katışık baharatlar
Sayısız bahar çeşidi vardır. Kendi özel baharatlarımızın yönı rabıta karışım örgüsına iye olanlar da sofraların lezzet merkezi olarak yerini alıyor. Farklı türlerin birleşimi olan çeşni, çoklukla birkaç baharın ve bu baharatlara haremlik fail aromatik otların karışımıdır. Bayağı popüler olan bu karışımlar hem ameliye hem bile lezzetli çözümlerdir. Popülerliği dolayısıyla adından sık sık güfte ettiren karışım ise Tuzot bahar çeşitleridir. Tuzot baharını her türlü gödeş ve etsiz yemeklerde, böreklerde, çorbalarda, pilavlarda, eriştelerde ve çok daha fazlasında kullanabilirsiniz. Örneğin sevdiklerinizle yapacağınız bir piknikte her hin yönınızda bulundurduğunuz köfte çeşnisi ile etinizi çabukca baharatlandırabilirsiniz. Köfte Çeşnisinin anne maddesi kişniştir. Ancak biraşırı farklı bahar ciğererir. Türk köftesine adını veren en üs maddelerden biri bile bu köfte çeşnisidir. Dolma ya da kebap üzere yiyeceklerde münteşir olarak kullanılan bu ürün yardımıyla hem damağınızda tat bırakan hoş bir deneyim yaşarsınız hem bile yiyecekleri daha hızlı sindirir ve esenlıklı bir bitirmek yersiniz. Bir öteki katışık bahar ise sumaktır. Sumak özellikle hoş bir tada sahiptir. Ilişikşi tadı yardımıyla özellikle salatalar ciğerin uygundur. Ancak sumak baharı çoklukla salatalarda, çorbalarda yahut ten yemeklerinde kullanılır. Ne akarsuşların natürel özlerinde antioksidan ciğererdiğini heves ediyorsanız ürün bazennda inceleyebilirsiniz.

baharat
baharat firmaları
toptan baharat

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir