Meditasyon Ve Astroloji

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına semt veren bir açıklıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı altında örgülır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit yerleri gibi şahsi bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında rast adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve yolculuk gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ritüel burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arazi aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına semt veren bir disiplindir. Zaman de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin alaka göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle mevlit haritası yorumlamak, kişilik analizi yaratmak, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en ana görevlerinden biridir. Kişinin mevlit tarihine, saatine ve adına nazaran hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz çokça olgun sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, birbir hayli terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit tarihine nazaran belirlenir ve birbir hayli kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki vakalar üzerine olgun verebilir.

  2. Arslan Burcu: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur dâhilin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Veladet haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi evetşamma şekline eser fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok çokça olgun sahibi sarhoş olmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

Terim Mazmunı
Veladet haritası Bir kişinin mevlit takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine olgun verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değaksiyonimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse de, rast bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, gelecek tahmini ve henüz sağlam çok iş üzerine olgun ita dair olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir