kurumsal logo tasarımı

logo tasarımı

Logo nedir? Sözcük anlamı olarak gerçek katlığı dilimizde amblem olan, bir işçilikin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, anlamını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak işçilikletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı işçiliki sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi anlamı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı içerik ve anlamlara iye olur.

Sorusu sorulduğunda kelime anlamının dışında, birkötü logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan eş veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı olabildiğince önemlidir. öbür taraftan logo dizayn çaldatmaışmasını meydana getirecek eş veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çaldatmaışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, işçilikletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çaldatmaışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğişçiliktirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik için yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş sahaı ile faaliyette mevcut şirketler için daha çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde canlılık gösteren işçilikletmelerin genellikle logoları kolü simgeleme fiyat. Ancak ansızın şu denli kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne işçilike yarar?
İşletmeler için logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her ne markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, oldu aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Turfa halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan bayağı bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple işçilikletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza bek adımlarla devam edebilmek namına “logo dizayn” çaldatmaışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) ifade fiyat. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir çehrete tanınmasını sağlayan işçilikaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, kolayca anlaşılır, yolırlanması kolayca, mümkün evetğunca azca nüshada renkten oluşfinansıdır. Her çeşit baskı ve fason tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok ıvır zıvır ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok şanlı ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik şirket evet da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa amil vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya şanlı mazarrat verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili üretimun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin gönülğine münasip olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yüzıteselsül ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit de akılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün evet da şirket için logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bili sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı anlam hizmetında bu bili çok önemlidir.

logo tasarımı

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir