Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıkan bir Bilim Insanı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak bir başına öne çıkan en koca oranda ilaç bâtınerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu koca adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği sahaı mübalağa etmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isimli izlenceın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanın bilgi dağarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek tezyit çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnız Ar-Ge projesiyle sürdürmek istemeyen kafaarı medlulında ülkesini baki oyun eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent kafavuruları ile bile meşhurdur. 143 adet kafavurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili gelişen olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Alanında çıktı sahih bir bilirkişi olmasıyla beraberinde kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kat güruhlen flavonol glikozit esaslı yetişmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk ortada en çok patent kafavurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Insanı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insanlık tarihine faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sayesinde ömre bedel anlayışlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse dahi asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş baki olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde yetişmek üzere iyileştirme yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek insanlık tarihine koca bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile bazı saygınlık molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uzatmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz hızlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnız aşina şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte bile sükselı olmuşdolaşma. Tek kötü (kanat ağırlık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatı alınmıştır. Birlik çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birgani şirketin iştirak ve müessis kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden sorumlu reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis bey Yordamsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin birlikte insanoğluna yarayacak anlayışler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta kanatıkların geçmesi bâtınin belli başlı bir hengâmı beklesek dahi bazıları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile bâtınerisinden kolay bir biçimde iyileştirme edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Hatta seksüel anlayışlev bozukluğunu da iyileştirme buyurmak bâtınin kullanılmaktadır. Yalnız bununla kalmamış felakete karşı mukavim ve hızlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent kafavurularının 2000 adetine yaklaşanın doğru sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı anlayışleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her hengâm kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun süreli kapanmalara ve içtimai yaşamdan münezzeh zaruri aşiyan istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birgani alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü beyan eden Spektral Holding Idare Müesses Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına binalabilecek en hak katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzer çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da koca gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde mevzi saha başka ilim adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir oranda farmasötik dahişatır patentinin doğru sahibi olması ve kafavurusunu ilk yaratıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın baş yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çtuzakışmalarını baki yaygınleterek baki faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birgani nöbet Türkiye Yılın Bilim Insanı ödülüne layık görülmüştür. Yalnız ülkemizde bileğil diyar haricinde kısaca küresel anlamda da birgani ödülleri alarak bulduğu farklı dermanların muhaliflığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile beraberinde ömre bedel anlayışlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı anlayışe yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birgani farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzer faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kafaladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları bulunan Spektral Envestisman Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam kadir yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda mevzi saha bir altın sahası ile beraberinde kafalatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel bileğanlayışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun çakılı kadir yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a yayımcı esrar ruhsatları ile sağlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni zir binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni üleş modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak anlayıştiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.kez ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası yetişmek üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada içtihatlerine mevzi maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca munzam kadir mizan potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal malzeme binasındaki verimsizluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yeryüzü planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine makul rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi saha teferruatlara için üste, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir